Pages

czwartek, 14 lipca 2016

OLEJKI NATURALNE JAKO BROŃ W WALCE Z KOMARAMI

OPTIMA PLUS

Uwielbiam letnie, ciepłe wieczory spędzone w ogrodzie przy grillu. Dobrze jedzenie, cisza, spokój, bliskie mi osoby... wszystko pięknie gdyby nie komary. Te małe latające potworki szczególnie upodobały sobie moją krew. Musi im niesamowicie smakować bo nie mogę się od nich opędzić. Jak wiadomo, później takie ugryzienia długo swędzą i nie za ładnie wyglądają więc nie jest to nic miłego. Próbowałam już wielu sposobów by stać się dla komarów mniej atrakcyjnym kąskiem jednak sklepowe spreje czy świece niewiele dawały. Podczas konsultacji w sklepie Optima Plus polecono mi dwa olejki, których zapachu komary nie znoszą. Postanowiłam je wypróbować.

Zapachy o których mowa to goździki i lawenda. Wiedziałam, że zapach lawendy odstrasza mole, ale czy też komary ? Nie było innego wyjścia jak tylko je wypróbować.
Zaraz przed wyjściem na wieczorne posiedzenie w ogrodzie wysmarowałam odkryte miejsca odrobiną najpierw goździkowym, kolejnego wieczoru lawendowy. I podziałało! Po powrocie do domu nie znalazłam na swoim ciele żadnego ugryzienia :) Komary przelatywały w pobliżu jednak żaden nie był na tyle odważny by pokusić się o moją słodką krew.

Oprócz odstraszania owadów olejki te mają tez wiele innych zastosowań. Lawendowy sprawdza się idealnie w łagodzeniu bólu,jego zapach uspokaja, łagodzi nerwy i ułatwia zasypianie. Pomaga w leczeniu przeziębienia i ma właściwości przeciwgrzybicze. Goździkowy podobnie jak poprzednik świetnie sprawdzi się w walce z bólem głowy, ma właściwości przeciwgrzybicze, rozgrzewające i gojące.

Jak stosować te olejki ?
Opcji jest kilka. Możemy użyć ich do masażu, wlać kilka kropel do wanny z ciepłą wodą lub użyć do aromatyzacji pomieszczania za pomocą rozpylaczy.

Moja przygoda z olejkami dopiero się rozpoczęła. Jestem zachwycona tym co potrafią zdziałać i ciekawa właściwości innych produktów tego typu.

Jaki jest Wasz sposób na komary ? Używacie olejków ? :)


2 komentarze:

  1. Super sprawa, muszę wypróbować bo zawsze mnie gryzą a od tych sprayów odstraszających mam uczulenia ;/

    OdpowiedzUsuń